Camper Ossewa

pro cestování, offroad a rodinu

Ultra kompaktní camper pro 4 osoby

Ossewa Alu-Cab přetváří trh s karavany. Důsledně vyvinut v souladu s požadavky obchodního Safari aut podnikání v jižní Africe. Ossewa nabízí komfort cestování na delší časové období mimo civilizaci. A přestože je extrémně kompaktní, nabízí prostor pro spaní čtyř osob na dvou úrovních.

S Alu-Cab Ossewou přichází  tato nová generace také do Evropy. Zaměřením zde není obývací pokoj na kolech, ale původní potěšení z kempování. I když je možné zůstat v kempu, je určen pro venkovní použití.

Off-road schopnosti moderních pick-upů s pohonem všech čtyř kol  a výkonné motory  v kombinaci s camperem Ossewa spolu vytváří  snadno dostupné cíle. Nízká konstrukce s nízkým těžištěm umožňuje, sportovní manipulaci a pokud je to nutné i vysokou rychlost přejezdu.

Ossewa camper může být namontován po odstranění korby pomocí pomocného rámu na rám různých dvojitých kabin, např. současný Ford Ranger nebo velmi oblíbenou klasickou Toyotu HZJ 79. Délka kabiny je bez zadních nástavců 1,95 m včetně střešní verandy 2,70 m. Šířka je mezi 1,85 a 1,60 m a výška bez bočnic je pouze 1,40 m.

Spaní

Střecha, která se otvírá nahoru, má pohodlnou plochu 140 x 200 cm. Pro větší prostor v kabině se může podlaha spaní složit ke střeše stanu.  Vstup na všechny tři strany střešního stanu je také přístupný zvenku po žebříku. Zadní vchod je opatřen výklopnými dveřmi a slouží  jako dešťová a sluneční ochrana. Všechny vchody jsou vybaveny moskytiéry. Pro příjemnější klima je střecha izolovaná.

Dolní a příčná spací část nabízí prostor pro dvě osoby. Po sklopení pravé boční stěny se spací nástavec rychle postaví. Střecha chránící před deštěm a sluncem, dvěma okny opatřeny sítěmi proti hmyzu zaručuje příjemnější spaní.

Kuchyň

Kuchyně je přístupná po otevření levého bočního krytu a je určena pro venkovní použití. Plynový sporák s jedním hořákem a zásuvka pro příbory, kuchyňské nádobí a koření jsou umístěny na pracovní ploše. Nad tím jsou úhledně tříděné a bezpečně uložené nádobí, poháry  pro čtyři lidi, stejně jako hrnce a pánve. Vlevo je prostor pro velkou ledničku a mrazničku a úložný prostor, např. pro jídlo.

Markýza a boční stěny

Markýza nad kuchyňskou plochou může být rozšířena bočními stěnami  a poskytuje ochranu při nepříznivém počasí.

Stůl a židle

V přední části je hliníkový kempový stůl uložen pod střešním stanem. V kabině mohou být umístěny čtyři kompaktní skládací židle, které jsou v případě potřeby rychle dostupné.

Voda a koupelna

Hlavní výhodou je instalace zásobníku čerstvé vody o objemu 90 litrů. Teplá voda je dodávána pomocí plynového ohřívače. Na pravé straně vozidla je rozkládací mycí zóna s umyvadlem a s výsuvnou hadicí sprchy.

Před pravými zadními dveřmi dvojité kabiny je rámeček pro sprchový kout vytažen z přední části verandy a zavěšena závěsná sprcha. Chytré uspořádání umožňuje snadné uložení oblečení ve vozidle při sprchování. Podlaha karavanu slouží také jako podlaha sprchy.

Úložný prostor

Přestože na první pohled není patrné, camper Ossewa nabízí dostatek úložného prostoru. Každý roh byl využit a doplněn o dvířka nebo kapsy se zipem. Střešní stan nabízí také prostor pro oblečení a další věci. Vlevo a vpravo jsou dvě velké, uzamykatelné schránky pod kabinou. Zde mohou být uloženy těžké příslušenství.

Do dvojité kabiny lze připojit hliníkovou skříňku. V Africe se tato skříňka používá pro palivové dříví. Na sklopeném rámu jsou upevněny plastové listy.

Elektrické zařízení

Camper je napájen samostatnou pomocnou baterií. Tím se zabrání startovací baterii úplné vybití např. trvalém provozu chladničky. Při použití solárních článků na střeše, za předpokladu slunečního svitu, se dodatečná baterie nepřetržitě dobíjí, takže je k dispozici i pro delší životnost chladničky.

Interiér, kuchyň a dvě spací úrovně jsou vybaveny LED osvětlením a USB zásuvky, které mohou nabíjet mobilní telefony. Camper je vybaven měničem napětí na střídavý proud 230 V.