HARDTOPY

HLINÍKOVÉ HARDTOPY 

PRO PRÁCI, CESTOVÁNÍ A HOBBY

Hardtopy Alu-Cab jsou na trhu jedinečné v mnoha ohledech. Jsou vyrobeny téměř výhradně z hliníku. Hliníkový rám zaručuje mimořádnou stabilitu i přes nízkou hmotnost a umožňuje použití střechy přímo jako nosič zavazadel. Vnitřní kování je díky C profilu snadno, stabilně a spolehlivě, připevněno k rámu. Střešní stany je možné připevnit přímo na pevnou desku bez přídavných příčných nosníků. To snižuje výšku, hmotnost a náklady na spotřebu paliva.

Hardtopy jsou přizpůsobeny rozměru výšce kabiny a jsou vybaveny dvěma velkými bočními stěnami a dveřmi zavazadlového prostoru. Na přední a zadní straně je velké okno z bezpečnostního skla. K dispozici je LED pás pro osvětlení interiéru. Dvě C-lišty na střeše se používají pro snadné uložení střešních nosičů nebo připevnění nákladu. Nástavba je kompletně práškově lakována.

Rám pevného stropu je vyroben z 2 mm a svařených hliníkových profilů. Střecha z hliníkového plechu o síle 1,5 mm je podepřena hliníkovými profily o rozměrech 25 x 25 x 2 mm, které jsou instalovány ve vzdálenosti přibližně 30 cm. Díky těmto výztuhám střecha snadno nese dynamické zatížení větší než 200 kg, dokonce i mimo silnici na drsných cestách. Několik lidí může stát na střeše.

Velké boční vyklápěcí dveře umožňují neomezený přístup k nákladům. Volitelné odkládací prostory s organizéry zajišťují pořádek. Vše je rychle přístupné zvenčí. Díky širokému sortimentu příslušenství může být hardtop přizpůsoben vašim potřebám.

Nejlepší referencí pro kvalitu hliníkových hardtopů je Safari Rental od společnosti AVIS. Hardtopy snadno vydrží velké zatížení při cestách, které by jste v Evropě těžko hledali.


MODEL CONTOUR

Model Contour prošel stylovým faceliftem a je nejnovější řadou hardtopu od Alu-Cab. Vyrábí se ve dvou variantách - boční vyklápěcí dveře můžou být buď to klasická hliníková (celková hmotnost hardtopu 57kg), nebo se skleněnými posuvnými okny (celková hmotnost hardtopu 62kg). MODEL EXPLORER A ADVENTURE

Modely Exlorer a Adventure jsou k dispozici v černé barvě. Povrch hartopu je dostupný s hladkým povrchem nebo je vyroben ze slzičkového plechu.

Model Adventure má prostor vlevo a vpravo pro montáž zadního žebříku, nebo držáku plynové lahve. Na přední a zadní straně je velké okno z bezpečnostního skla. Pro osvětlení interiéru je v hartopu integrované LED osvětlení. Dvě C-lišty na střeše se používají pro snadné uložení střešních nosičů nebo připevnění nákladu.

Model Explorer

Model Adventure

MONTÁŽ

Montáž hardtopu probíhá bez nutnosti vrtání do vozidla. Provádí se téměř na všech modelech pomocí držáků specifických pro vozidlo. Ty jsou standardně umístěny na bocích korby nebo rámu, např. pro uchycení ok, přidržovací nebo sportovní lišty. Teprve potom může být dosaženo vysokého zatížení střechy bez deformace nebo poškození okrajů korby a dokonce i při těžkém provozu v terénu nedochází k problémům s upevněním. Žádná z hliníkových hardtopů není připojena k okraji korby jednoduchými přídržnými svorkami. Při montáži se na vozidle neprovádí žádné otvory.

Po první montáži může být hardtop demontován za méně než pět minut.

Při správném namontování na vozidlo je hardtop vodotěsný. Vezměte však na vědomí, že ne všechny zadní výklopné dveře korby jsou 100% vodotěsné.

Hmotnost hardtopu pro Doule Cab je pouze 57 kg. Nástavba pro extra kabinu váží asi 68 kg. Srovnatelné ocelové nástavby váží asi o polovinu více a dokonce sklolaminátové hardtopy jsou někdy těžší a mají výrazně sníženou stabilitu.


RÁM A STŘECHA

Rám hartopu je vyroben z hliníkových extrudovaných profilů s tloušťkou 2 mm a svařen technologií TIG. Střecha z hliníkového slzičkového plechu o tloušťce 1,5 mm je podepřena hliníkovými profily o rozměrech 25 x 25 x 2 mm, které jsou instalovány ve vzdálenosti asi 30 cm. Díky těmto výztužím střecha lehce snese statické zatížení 400 kg a dynamické zatížení 200 kg, dokonce i mimo silnici na nerovných cestách.

Díky extrémně stabilní konstrukci hliníkových profilů lze k rámu upevnit např. skříně, police nebo montážní lišty. Pro tento účel jsou spodní boční díly, přední spodní příčník a všechny střešní příčné nosníky vyrobeny z hliníkových profilů s integrovanými C-lištami. Je velmi snadné vložit do nich šrouby se šestihranou hlavou M8 (DIN 933), které jsou k dispozici pro šroubování. Na tyto kolejnice jsou také přišroubovány držáky k vozidlu. S šestihranným šroubem, očkem a popruhem lze C-lišty snadno použít pro zajištění nákladu.

Instalace příslušenství na střechu nebo na vnější straně pomocí šroubů nebo nýtů je možná, avšak v tomto případě by měla být použitá vhodná těsnění.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Boční boxy

Na přání může být Hardtop vybaven bočními přihrádkami, které jsou přístupné přes boční dveře o délkách 750 a 1 250 mm. Jsou ideální pro ukládání nástrojů nebo vybavení pro táboření a jsou předkonfigurovány s kuchyňským nebo offroad vybavením. Boční boxy jsou vyrobeny z hliníku a opatřeny kobercem. Montáž na hardtop se provádí bez vrtání na kolejnicích C, přičemž přihrádky lze umístit podle potřeby. K dispozici v černé barvě.

Kempingový nebo pracovní stůl

Pro úsporu místa je přímo podstřechou hardtopu umístěn stůl ve speciálních držácích. Skládací stůl je vyroben z hliníku a opatřen plynovými vzpěrami. Rozměry 117,5 x 75,5 cm výška 77,5 cm. Hmotnost: 7 kg.

Boční box kuchyň

Hliníkový box je možné instalovat na posuvné lišty uvnitř hardtopu. Rozměr:50 x 40 x 23 cm Montáž na Hardtop probíhá bez vrtání na kolejnicích tvaru C. Box lze dodat s kuchyňským vybavením 

Boční box nářadí

Hliníkový box je možné instalovat na posuvné lišty uvnitř hardtopu. Rozměr:50 x 40 x 23 cm Montáž na Hardtop probíhá bez vrtání na kolejnicích tvaru C. Box lze dodat s offroad vybavením.

Skládací stolek

Praktický skládací stolek je vložen do lišty na boku hardtopuu. Například během několika sekund nabízí úložnou plochu, např. na kávu, nástroje nebo kameru. Hmotnost cca 3,5 kg. K dispozici v černé barvě.

Příčníky

Lehké hliníkové příčníky jsou určené pro montáž do kolejnic C na střeše hardtopu. Ty jsou upevněny na nožky z oceli. Příčníky mají C-drážku ze tří stran pro upevnění dalšího příslušenství nebo oka. Do drážek lze vložit kaliscké šestihranné šrouby M8 (DIN 933). Příčníky jsou k dispozici v délkách 1 250, 1 450 mm. Hmotnost cca 6 kg. K dispozici v barvách stříbrné (šedé) a černé.

Hardtopy jsou dostupné pro modely vozidel:

Verze Hardtopu (E = single-cab-, X = Extra-cab, D = Double-cab):

 • Ford Ranger: od 2012, E/X/D
 • Isuzu D-Max: od 2012, X/D
 • Land Rover Defender 110 a 130, D
 • Nissan Navara: od 2016 (D231, NP300), X/D; 2005-2015 (D40), X/D/D Long Bed
 • Mercedes X-Klasse: D ( od 2018)
 • Mitsubishi L200: od 2016, X/D
 • Toyota Hilux: od 2016 (Revo), E/X/D; 2005-2015 (Vigo), E/X/D
 • Toyota Land Cruiser HZJ 79: E/D
 • Volkswagen Amarok: E/D

Přednosti a výhody Hardtopů AluCab:

 • Stabilní, odolná, odolná proti UV a korozi odolná hliníková konstrukce
 • Využití celé šířky hartopu
 • Uzavřené panty chrání proti zatékání vody  otevřenými dveřmi
 • LED osvětlení interiéru kabiny
 • Integrované brzdové světlo (model Contour)
 • C-kolejnice uvnitř i vně hardtopu pro snadné uchycení příslušenství
 • Dynamické zatížení střechy 200 kg, statické zatížení střechy 400 kg
 • Pro každý model speciální montážní úchyty bez vrtání do korby
 • Nízká hmotnost, pouze 57 kg (Double-cab)
 • Rozmanitý sortiment příslušenství
 • Větší využití vozidel pick-up při cestování nebo práci