Expediční střešní stan

S novým modelem třetí generace nabízí Alu-Cab na trhu jeden z nejlepších střešních stanů. Vyrobeno výhradně z hliníku, odolává i nejtěžším nákladům a je rozložen velmi rychle. Nová verze se skosenou a mírně stoupající vrchní skořápkou se stranami vpředu, je mnohem elegantnější než předtím a nelze ji srovnávat s jinými hliníkovými stany. Vzrušující změna mezi deskou z hliníkových kvantových desek a hliníkovým plechem s hladkým povrchem poskytuje další atraktivitu stanu střechy. Díky novému tvaru je aerodynamický a nabízí menší odpor vůči větru. To zlepšuje jízdní vlastnosti  při vysokých rychlostech a snižuje hluk větru a spotřebu paliva.

Spodní hliníková základna, která je díky dvojitému záhybu velmi stabilní, je zesílena čtyřmi podélnými profily. To snižuje zkroucení a pomáhá předcházet únavovým zlomeninám, ale to je spíše teoretickým nebezpečím v místních silničních podmínkách.

Střecha, která je dodatečně vyztužena dvěma integrovanými příčnými nosníky, může být použita pro přepravu nákladu, pro montáž solárních panelů nebo jako rozhledny.

Otevírání a zavíraní

Pro otevření stanu jednoduše odemkněte dva zadní uzávěry, mírně zvedněte konec a otevřete střechu pomocí plynových vzpěr. Tři vchody jsou opatřeny sítí proti komárům, zadní část má střechu chráněnou proti slunci a dešti. To je udržováno otevřené dvěma rychloupínacími tyčemi. Pro větrání lze zip otevřít nahoře bez deště. Širší horní část stanu nabízí dodatečnou ochranu v dešti.

Obvodový elastický materiál zatáhne stanovou látku směrem dovnitř při uzavření stanu a zabraňuje tomu, aby se tkanina zasekla mezi oběma plášti nebo plynovými vzpěrami. Vzhledem k tomu, že jsou také připevněny k vnějšímu povrchu, nejsou na matraci žádné omezení, při uzavírání se nedotýká stanu nebo ložního prádla. Kondenzace na plynových vzpěrách je na rozdíl od montáže uvnitř stanu bez problémů.

V případě potřeby lze stan zajistit proti neoprávněnému otevření jedním nebo dvěma visacími zámky.

Použité materiály

Jak podlaha, tak střecha jsou opatřeny polyethylenovou pěnou s uzavřenými póry. To nabízí dobré izolační vlastnosti, a to jak proti chladu, tak proti teplu. To zvyšuje komfort a současně snižuje kondenzaci vlhkosti ve stanu. Střecha je navíc pokryta vícevrstvou, prošívanou látkou.

Svrchní tkanina 400 gr / m² je odolná proti vodě a UV záření. Všechny švy jsou utěsněny pro utěsnění.

Pohodlný komfort pro spaní je zajištěn pěnovou matrací o tloušťce 75 mm a vysokou hustotou. Obal na matraci je odnímatelný pomocí zipu.

Na stropě je odkládací plocha s několika kapsami pro uložení drobností.

Stan je vybaven dvěma trvale instalovanými svítidly LED 

Montáž stanu

Dva vnější podélné profily na spodní straně stanu jsou na vnějších stranách opatřeny C-lištami. Ty se používají k montáži stanu a mohou být také použity pro montáž příslušenství. V horní části stanu jsou také dva ploché hliníkové profily s C-lištami. Stan lze připevnit na hliníkové střešní nosiče.

Do C-lišt  na straně stanu se můžou použít standartní M8 šrouby se šestihrannou hlavou (DIN 933), aby se vešly do C-kolejnice na stranách a na šrouby krov-hlava s čtvercovým krkem (DIN 603). Díky tomu je použití velmi snadné, protože nejsou potřeba speciální držáky nebo matice a ve spojení s pojistnou maticí jsou také velmi spolehlivé.

Samozřejmě, že pro montáž příslušenství nebo samotného stanu lze také snadno vrtat hliníkovým pláštěm. Něco, co není možné nebo jen velmi omezené u laminátových stanů kvůli rozbití a praskání. Uchycení příslušenství je možné na obou příčných nosičích.

Parametry stanu

Stan má délku 2300 mm a šířku 1400 mm. Výška je 210 mm vpředu a 250 mm vzadu. Vnitřní rozměr je 2100 x 1300 mm, výška vzadu je 1450 mm.

Hmotnost stanu včetně matrace je cca 78 kg.

Střešní stan je standardně dodáván ve stříbře šedé a černé barvě. Na zvláštní objednávku, ale také v libovolné barvě RAL.


Výhody hliníkového stanu

Hliník je odolný, odolný proti korozi a UV záření. Kromě toho je hliník odolný vůči teplotním výkyvům. Na rozdíl od laminátových stanů nedochází poškrábání a praskání při offroadových expedicích. Do svého stanu můžete vrtat a připevnit mnoho věcí, Montáž držáků pro světlomety, zdviháky, lopaty, antény, kanystry, solární panely atd. je jednoduchá Sportovci se mohou snadno procházet po střeše,připevnit např. Kajaky, jízdní kola nebo lyžařská výbavu. Může být také připojena další odkládací schránka.