MARKÝZA

Samonosná markýza otočná 270 stupňů

Markýza Alu-Cab 270 je silnější, lehčí a jednodušší než jiné markýzy na trhu. Je navržena tak, aby mohla být  velmi rychle rozložena a snadno složena. Při rozvinutí má markýza rozlohu přibližně 10 m². Pokrývá boční a zadní část vozidla a chrání před sluncem i deštěm. Uzavřená je dlouhá 2,6 m a váží asi 27 kg.

Aby bylo možné markýzu otevřít 270 stupňů, musí být otevřen pouze zip na přepravním krytu, poté je markýza vytažena kolem vozidla a připevněna ke konzole vzadu. Aby bylo možné látku napnout o něco více proti dešti, stačí vzpřímit krátkou opěrnou tyč, která je přehnutá na střední kloubovém rameni. S trochou praxe to může být provedeno za méně než minutu.

Markýza Alu-Cab 270 obvykle nevyžaduje žádnou oporu na zemi. Při silném větru může být markýza ukotvena k zemi pomocí opěrné tyče připevněné ke kloubovému rameni a následně opřena. Popruhy pro vzpěry jsou zasunuty do kloubových ramen. Kolíky jsou uloženy v samostatném sáčku, který je upevněn v obalu markýzy.

Chcete-li markýzu znovu sbalit, je třeba sklopit pouze středovou opěrku, uvolnit popruh v zadní části vozidla a markýzu složit. Potom stáčí srolovat plachtu a připevnit  k rámu pomocí pásků na suchý zip. Nakonec stačí uzavřít ochranný obal pomocí zdrhovadla.

Materiál plachty

Akrylátová a hliníková potažená textilie Tencate® z evropské výroby váží 260 gramů na metr čtvereční. Tento materiál je vodotěsný, odolný proti roztržení a zároveň lehký, lze jej snadno roztáhnout, poskytuje dostatek stínu a ochranu. Hliníkový povlak odráží slunce, takže teploty jsou pod markýzou o 5 ° C nižší než pod markýzou s běžnými materiály.

Ramena

Markýza Alu-Cab 270  má tři kloubové ramena z 1,6 mm silného hliníku obdélníkového profilu. Obdélníkový profil poskytuje dodatečnou stabilitu.

Závěsy

Panty, ke kterým jsou kloubové ramena připevněny, jsou vyrobeny z nerezové oceli o tloušťce 5 mm s nylonovými ložisky.

Příslušenství

S volitelnými bočními stěnami lze markýzu rozšířit na velký stan. Boční stěny s dveřmi a několika okny, obojí vybavené sítěmi proti hmyzu, jsou připevněny k markýze pomocí suchého zipu. Dva další sloupky v rohu zajišťují, že stan drží svůj tvar.

Boční stěny jsou vyrobeny z nepromokavé, odtrhávací (suchý zip), akrylové a hliníkově potažené tkaniny Tencate® z evropské výroby o hmotnosti 190 gramů na metr čtvereční.

Uchycení markýzy

Alu-Cab dodává řadu různých úchytů:

  • univerzální držáky
  • držáky na příčníky Alu-Cab
  • držáky na Alu-Cab Hardtop
  • držáky na střešní nosič Front Runner
  • držáky na expediční autostan  Alu-Cab 
  • držáky na zvedací střechu Alu-Cab Icarus pro Land Rover Defender
  • držáky na zvedací střechu Alu-Cab Hercules pro Toyota HZJ

Parametry

Délka zavřené markýzy: 2,6 m

Celková plocha: cca 10 m²

Hmotnost: 27 kg

K dispozici ve dvou verzích pro montáž na levé nebo pravé straně vozidla.