ZVEDACÍ STŘECHA

ICARUS

Zvedací střecha Land Rover Defender

S komfortní zvedací střechou Icarus od Alu-Cab lze Land Rover Defender nejrychleji přeměnit na cestovní kempovací auto. Nová verze zvedací střechy vyvinutá pro požadavky evropského trhu je vyrobena z hliníku o tloušťce 2 mm a je založena na designovém stylu původní střechy. Integrované trubkové vzpěry poskytují mimořádnou stabilitu a C-lišty na střeše zajišťují snadné montážní příslušenství. Nad čelním sklem je zvedací střecha vybavena velkým úložným prostorem.

Při rozložení střechy je celková výška až do 2,80 m. Pokud je dvoudílná ložná plocha sklopena, dostanete se z vnitřního lůžka vozidla s délkou do 2,55 m. Matrace o tloušťce 75 mm se dvěma vrstvami poskytuje větší pohodlí při spaní.

Tři prostorné okna s moskytiérami poskytují dobrý výhled a příjemný pobyt ve střešním stanu. Zadní vchod je opatřen stínící a dešťovou střechou. Síť proti komárům a okna se otvírají směrem dolů, takže i když prší, mohou být trochu otevřeny pro větrání. Vzhledem k třívrstvé stanové látce s polyuretanovou membránou a protažením se stan netřepe ve větru a je  voděodolný. Prošívaná střecha je vybavena izolační pěnou. Podlahové panely jsou vybaveny nahoře i dole zátěžovým kobercem pro větší pohodlí a izolaci.

Dvě LED diody s flexibilním ramenem pro čtení a LED světlo na hlavním panelu poskytují osvětlení v noci. Na spodní straně ložné plochy a na skříňce nad předními sedadly jsou rovněž tři LED světla. Vedle bílého světla se světla mohou také přepínat na červené světlo, které by nemělo přitahovat komáry.

Díky plynovým vzpěrám lze otevřít zvedací střechu během několika sekund. Vzhledem k tomu, že jsou připojeny k vnější straně stanu, kondenzace zůstává venku. Elastická tkanina táhne boční stěny ze stanu, když se sklopí dovnitř a uzavírá se velmi snadno, střechou není zachycena žádná stanová tkanina. Velmi chytré jsou dvě pomocné plynové vzpěry, které jsou připojeny k zadním rohům. Zvedací střecha zůstává mírně otevřená a umožňuje uchycení pásu, za které lze stan uzavřít. Kromě toho podporujete otevření stanu na několika prvních centimetrech. Dvě části podlahy se bezpečně a pohodlně otevírají pomocí plynových vzpěr.

Na zvedací střeše Icarus může být namontován střešní nosič. Současně je zajištěn odtok dešťové vody směrem dopředu a udržujte stanovou látku suchou. Standardní montážní lišty C-profilu na střeše mohou být také použity pro umístění střešních nosičů a příslušenství. V zábradlí lze použít kulaté šrouby s čtvercovým profilem. Taktéž je velmi snadné přichycení pomocí kotvících ok.

Volitelně jsou k dispozici lehké hliníkové příčníky. Ty jsou upevněny na montážních kolejnicích zvedací střechy pomocí nožiček z nerezové oceli. Ploché hliníkové profily mají nahoře a dole také kolejnice C a příčnou stranu pro snadnou montáž doplňkového příslušenství nebo oka.

Zvedací střecha Icarus je o 180 mm vyšší než původní střecha a váží asi 130 kg. Výsledkem je čistá přídavná hmotnost pouze asi 70 kg. To je obvykle méně než běžný střešní stan vetně příčných nosníků.

Montáž je velmi jednoduchá. Jediné, co musíte udělat, je odšroubovat a odstranit původní střechu u Land Rover Defender. Poté se zvedací střecha Icarus  přišroubuje. Toto řešení umožňuje kdykoli vrátit zpět  původní střechou a zvedací střecha může být instalována na jiném Defendru.


Cena a možnost objednání ZDE